fot. materiały prasowe

Pierwsze na świecie filmy z obsługi naziemnej samolotów w technologii VR 360, symulatory lotu i lotnicze koło fortuny. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca, w godz. 16.00-18.00 (Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56) wstęp wolny dla wszystkich warszawiaków.

– To jest kolejna po targach edukacyjnych akcja, która ma zachęcać do wyboru szkół technicznych. Takie wydarzenia są bardzo istotne, ponieważ młodzież spotyka się nie tylko z uczniami przyszłych techników, ale też z przyszłymi pracodawcami – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

Salon lotniczy LS Academy to promocja warszawskiego szkolnictwa zawodowego, przybliżanie uczniom możliwości kształcenia oraz późniejszej pracy w branży lotniczej, zapoznanie uczniów z lotniczym środowiskiem pracy. Młodzi ludzie poznają oferty edukacyjne szkół kształcących w zawodach: technik awionik, technik mechanik lotniczy, logistyk, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali.

To również okazja do poznania kulis pracy na lotniskach w Polsce. Na uczestników Salonu czeka instalacja multimedialna „Schody do Twojej Kariery”, dzięki której przy użyciu nowoczesnej technologii VR 360, każdy może przenieść się na płytę lotniska Chopina i uczestniczyć w procesie obsługi naziemnej Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych LOT wylatującego do Toronto. Ponadto można spróbować swoich sił w dwóch symulatorach lotu – szybowcowym, stworzonym na bazie autentycznego szybowca „PIRAT” oraz symulatora Cessny-152 z urządzeniami firmy SAITEC. Można również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu lotnictwa w „Lotniczym kole fortuny”.

Oferta jest skierowana nie tylko do uczniów, którzy planują swoją karierę zawodową w branży lotniczej, ale do wszystkich zainteresowanych poznaniem nowych technologii. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca, w godz. 16.00-18.00 wejście będzie otwarte dla warszawiaków.

W ramach Salonu odbywają się również warsztaty dla doradców zawodowych m.st. Warszawy, dotyczące prezentacji branży lotniczej, przedstawienia możliwości zdobycia pracy i osiągania kolejnych stopni w ścieżce rozwoju zawodowego, wskazania różnorodności stanowisk i pożądanych kompetencji na tych stanowiskach na podstawie testu projekcyjnego.

Salon Lotniczy LS Academy to inicjatywa organizowana w Warszawie po raz pierwszy. Współorganizatorami są miasto stołeczne Warszawa, LS Airport Services, LS Technics oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku, Technikum nr 9 Lotnicze, Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego, Technikum nr 11 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 12 im. Olimpijczyków Polskich.